Mesafeli Satış Sözleşmesi

Moonironhome Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 Taraflar

1.1 Satıcı (Moonironhome)

ÜNVANI:
ADRESİ:
TELEFON:
E-POSTA:
MERSİS NUMARASI:

1.2 Alıcı

AD/SOYAD:
Adres:
Telefon:
E-Posta:

Madde 2 Sözleşme

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi Moonironhome tarafından 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde yer alan esaslara uygun olarak düzenlenmiştir. 
Sözleşme tarafları işbu sözleşme içerisinde yer alan, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine dair sorumluluklarını, yükümlülüklerini bildiklerini, kabul ettiklerini beyan eder.

Moonironhome tarafından yönetilen, sipariş alınan [www.moonironhome.com], işbu sözleşme içerisinde satıcı olarak tüketiciye sunduğu mal ve hizmetler için elektronik sipariş aldığını kabul eder. Moonironhome [moonironhome.com] aracılığıyla satılan mal/hizmetin satış ve teslim sürecinde 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerini esas alır. İşbu sözleşme hak ve yükümlülüklerinin açık, yalın ve şeffaf bir şekilde saptanması için oluşturulur.

Madde 3 Sözleşmeye tâbi Olan Ürün

3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti,

KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri
Ürün Adı ve Temel Nitelikleri
Adet Satış Bedeli (KDV dahil toplam Türk Lirası)
Vadeli Satış Bedeli (KDV dahil toplam)

Madde 3.2 Ödeme Şekli: Kredi Kartı

 1. Yukarda yer alan bölümde siparişinizin toplam kaç taksitle ödeneceği açık bir şekilde yazmaktadır.
  2. Bankanızın düzenlediği kampanyalar, seçtiğiniz taksit adedinin üstüne uygulanabilir. Bankalar Moonironhome’dan bağımsız olarak taksit öteleme, ekstre atlatma gibi hizmetleri tüketiciye sunabilir. Bu kampanyalar tamamen bankanın inisiyatifinde olup Moonironhome tarafından düzenlenen ek kampanyalar için web sitemiz üzerinden bilgi verilmektedir.
  3. Moonironhome üzerinden satın aldığınız ürünler hesap kesim tarihinden itibaren bankanız tarafından kredi kartı ekstrenize yansıtılacaktır. Banka sipariş tutarınızı, sipariş sırasında seçim yaptığınız banka taksit tutarına göre kredi kartı özetinize yansıtmaktadır. Bazı durumlarda banka küsurat farklarını aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Ödeme planının takibi tüketicinin, oluşturulması ise bankanın inisiyatifinde olmaktadır.
  4. Vadeli satışlar Moonironhome tarafından sadece bankalara ait kredi kartları ile yapılabilmektedir. moonironhome.com üzerinden alışveriş yapan ALICI, bankanın sunduğu faiz ve temerrüt faizlerini bankasından teyit edebilmektedir. Mevzuat hükümleri gereğince Banka ve ALICI moonironhome.com üzerinden yapılan alışverişlerde, iki taraf arasında yer alan sözleşmeye uygun davranacağını, uygulayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Madde 3.3 Moonironhome Kredi Kartına İade Prosedürleri

Alıcının haklı taleple cayma hakkını kullandığı durumlarda, sipariş edilen ürünün tedarik ya da benzeri aşamalarda çıkan sorunlardan dolayı iptal edilmesi durumunda, hakem heyetlerinin ALICI’ya bedel iadesi için ortak karar verdiği durumlarda, kredi kartıyla yapılan alışverişler için Moonironhome tarafından izlenen/kabul edilen iade prosedürleri şu şekildedir:

 1. Taksitle alınan ürünler için banka ALICI’ya taksitle ödeme yapmayı tercih edebilmektedir.
  2. Satıcıya tek seferde yapılan ödeme sonrası banka tarafından taksitlendirilen harcamalardan kaynaklı masraflar, taksitli olarak banka tarafından ALICI’ya aktarılır.
  3. ALICI tarafından satışın iptal edildiği tarihe kadar ödenen taksitler, iade tarihi ve hesap kesim tarihleri çakışmadığı takdirde 1 karta yansıtılacaktır. ALICI tarafından iade öncesi ödenen taksitlerin bittiği durumda, iade öncesinde ödemiş oldğu taksitleri sayısı bir daha kalacak ve mevcut borç bakiyesinden düşmüş olacaktır.
  4. Moonironhome kredi kartı ile alınmış ürünlerin iadesi için ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. Moonironhome iade işlemlerini otomatik olarak yazılım aracılığı ile yapar ve doğrudan alıcıya ödeme yapmaz. Moonironhome iade prosedürü gereği bankaya nakden ya da mahsuben ödeme yapmakla sorumlu olduğunu kabul eder.
  5. ALICI’nın kredi kartına yapılan iade Moonironhome’ın bankaya iade sürecini tamamlamasından sonra başlar. Bankalar iade süreçlerinde kredi kartı sözleşmesinde yer alan tarihlere uygun olarak hareket eder.

Madde 3.4 HAVALE / EFT Yöntemiyle Yapılan Ödemelerin İade Süreçleri / Prosedür

Moonironhome ALICI’nın havale ya da EFT yöntemiyle yaptığı ödemeler için ALICI’dan banka hesap bilgileri isteyerek iade sürecini başlatabilmektedir. ALICI tarafından verilen hesabın ürünü satın alan kişiye ait faturada yazan isime ya da kullanıcı üyenin adına olması gerekmektedir.

Havale ve EFT yöntemiyle yapılan ödemelerin iade süreçlerinde Moonironhome tarafından sadece havale ve EFT ile iade yapılabilmektedir.

Madde 3.5 Moonironhome Teslimat Süreçleri ve Adresi

 1. moonironhome.com üzerinde satılan ürünler, ALICI tarafından belirtilen teslimat adresine ya da gösterilen adresteki kurum/kişilere, faturalı, paketlenmiş ve sağlam olarak teslim edilir.
  2. Moonironhome ürün satış sayfasında yer alan ürün teslim tarihlerine olağanüstü haller dışında uyum sağlar. Sözleşmesi tamamlanan ürünler xx gün içinde teslim edilir.
  3. Moonironhome teslimatı yapılan ürün için belirlenen tarihte ALICI’nın, teslimat adresinde bulunmaması halinde sorumluluk kabul etmemektedir. ALICI’nın adreste olmaması durumu dahil olmak üzere Moonironhome, teslimatı eksiksiz olarak yerine getirmiş kabul edilecektir.
  4. ALICI kaynaklı olarak ürünün geç teslim alınmasından dolayı ortaya çıkan zarar ve giderlerden Moonironhome(SATICI) sorumlu değildir. Moonironhome ürünün belirtilen tarihte sağlam, eksiksiz ve sipariş niteliklerine uygun olarak teslim edilmesi için sorumluluk alır.
  5. Moonironhome tarafından teslimatı sağlanan ürün ALICI’nın talebiyle başka bir kuruma ya da kişiye teslim ediliyor ise teslim edilen kişi/kurumların, ürünü kabul etmemesi durumunda Moonironhome sorumluluk kabul etmez. Bu ve benzeri durumlarda ortaya çıkan masraflar/giderler ALICI tarafından karşılanır.
  6. ALICI teslim aldığı ürünün sağlam, sorunsuz, çalışır vaziyette olduğunu kontrol etmekle yükümlüdür. Ürünün teslimi sırasında kargo kaynaklı bir kusur tespit olması durumunda ALICI tarafından teslimat yetkisine tutanak tutturulması gerekmektedir.
  7. Ürünün teslimi sonrası, teslimatı yapan kişi/firma tarafından tutanak tutulmayan kusurlu ürünler için Moonironhome sorumluluk kabul etmez.

Madde 4 Moonironhome [moonironhome.com] Cayma Hakkı

Moonironhome üzerinden online alışveriş yapan tüketici(ALICI), yasal mevzuat gereği 14 gün içinde gerekçe göstermeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmetin ifası için oluşturulan sözleşmelerde cayma hakkı, sözleşmenin oluşturulduğu gün itibariyle başlar.(14 gün)

Mal teslimi için oluşturulan sözleşmelerde tüketicinin 14 gün cayma hakkı malın tüketici tarafından teslim alındığı günden itibaren başlar. Tüketici aynı zamanda malın teslimi öncesinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresi belirlenirken Moonironhome bu maddeleri dikkate alır:

 1. Birden fazla siparişin teslim edildiği durumlarda, teslim edilen son siparişin tarihi
  2. Sözleşme oluşturulurken belirlenen ‘’belirli bir dönemi’’ kapsayan sipariş teslimlerinde ilk malın teslim alındığı gün

malın teslim alındığı gün
Moonironhome üzerinden aldığınız ürünlerin cayma hakkı için moonironhome.com üzerinde yer alan iletişim bilgilerini ya da online iade modülünü kullanabilirsiniz.

*İşbu sözleşmede yer alan bu başlık ve diğer bütün başlıklar Moonironhome’ın satış yaptığı bütün online kanalları kapsar.

Moonironhome Tüketici Tarafından Kullanılan Cayma Haklarını Şu Durumlarda Kabul Etmez:

 1. Moonironhome’ın ya da Moonironhome tedarikçilerinin kontrolünde olmayan, finansal olarak piyasalardaki dalgalanmalardan etkilenen ürünlere ait sözleşmeler.
  2. Moonironhome internet sitesinden tüketicinin istekleri ya da kişisel isteklerinin oluşturulmuş olduğu durumlar/sözleşmeler
  3. Tüketiciye ulaştıktan sonra S.K.T’si geçen, bozulabilen ürünler
  4. Teslimatı sonrası ambalaj, bant, mühür, koruyucu ve benzeri unsurları açılmış olan ürünlerin: hijyen ve sağlık açısından uygun olmadığına dair sözleşmeler
  5. Teslimatı sonrası, teslim edilen ürünün tespitinin olanaksızlaşması,
  6. Elektronik olarak tüketiciye doğrudan sunulan hizmetler, gayrimaddi ürün sözleşmeleri
  7. Cayma hakkı bitmeden önce tüketicinin onay vererek kullanmaya başladığı ürünler

Madde 5 Moonironhome [moonironhome.com] Genel Hükümler

 1. Moonironhome internet sitesi üzerinden alışveriş yapan ALICI, internet sitesinde sözleşmesi yer alan ürüne ilişkin bilgileri okuduğunu, bilgi sahibi olduğunu, elektronik olarak teyit verdiğini beyan etmektedir.
  2. Moonironhome [moonironhome.com] üzerinden oluşturulan sözleşmeler için sorunsuz olarak, siparişin gerektirdiği niteliklerde teslim yapmakla sorumludur.
  3. ALICI tarafından iptal edilen, eksik yapılan, yanlış ödeme aracı kullanılan durumlarda Moonironhome(SATICI) ürüne ait teslim yükümlülüğü taşımaz.
  4. ALICI’nın siparişi sonrasında, banka tarafından satıcıya ulaştırılmayan ödemeler için ALICI tarafından SATICI’ya olmak üzere ürünün geri teslim edilmiş olması gerekir. Finans kuruluşunun ödemeyi SATICI’ya ulaştırması için sorumlu ALICI’dır.
  5. Ürünlerin ayıplı, bozuk ya da benzeri kusurları taşıdığı durumlarda, ürünün geri alınması için giderilmesi gereken masrafları Moonironhome üstlenir. Oluşan bu durumlarda Moonironhome yetkili servisi, Moonironhome yetkililerinin talimatları önem taşımaktadır.
  6. ALICI tarafından iade işlemlerinin gerçekleşebilmesi için SATICI(Moonironhome) tarafından gönderilen formun eksiksiz olarak doldurulması, Moonironhome tarafından belirtilen şekilde geri gönderilmesi gerekmektedir.

Madde 6 Moonironhome Uyuşmazlık ve Yetkili Mahkeme

Moonironhome tarafından sunulan işbu sözleşmede anlaşılmazlık ortaya çıkması, tüketici ile satıcının fikir ayrılığı yaşadığı durumlarda Moonironhome, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ya da Tüketici Mahkemesi kararlarına uyum sağlamakla yükümlüdür.

Moonironhome Tüketici Hakem Huyutlarının parasal sınırları içerisinde, Tüketici heyetlerinden çıkan kararları uygulamaktadır.

İşbu sözleşmeden ya da uygulanmasından dolayı ortaya çıkabilecek sorunların çözümü için Moonironhome(Satıcı) kayıtları (bilgisayar, ses, sözleşmeler vb) kesin delil oluşturur.

Moonironhome Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca duyrulmuş olan Tüketici Hakem Heyetleri, Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleriyle uyumlu olarak hareket etmek durumundadır.

Moonironhome Online Satış Kanallarını kullanan ALICI bu sözleşmede, sipariş sırasında yer alan sipariş formunda, site içerisinde bildirilen koşullara ve açıklamalara uyum sağlayacağını beyan eder, kabul ve taahhüt sağlar.