tarihinde yayınlandı

2022 Koltuk Takımı Modelleri

blank

Koltuk takımları, oturma odanızdaki en önemli ve en büyük mobilya parçalarından biridir. Sonuç olarak, işlevine ek olarak şık, modern ve renkli bir koltuk takımı bulmak çok önemlidir. Modayı takip edenler için hazırladığımız yazımızı okumadan geçmeyin. Mooniron Home koltuk takımlarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Peki 2022 Koltuk Takımı Modelleri Modası Nedir?

Kadife

Kadife 2022’de en popüler koltuk takımı kumaşı olacak. Bu içerik 2018’de çok modaydı ve o zamandan beri hala devam ediyor.

Kadife, sıcak, zarif, eğlenceli ve temas halinde son derece yumuşak olması bakımından benzersizdir. Ancak tüm tonlar yeni yıl trendlerine dahil değil! Pembe ve mürdüm tonlarındaki kadife koltuk takımları ilgi odağı olacak.

Tasarım ve Aksesuarlı Koltuk Takımları

Desenli koltuk takımlarının çok iyi şekilde yan yana gelmediği ve özellikle kamusal alan ve kuruluşlar için uygun olduğu fikri artık geçerliliğini yitirdi. Örneğin etnik motifler artık en iyi iç tasarım kataloglarında bulunabilir.

Etnik motifler tropikal veya egzotik bir ortamda harika görünüyor. Etnik baskılar koltuk takımlarının döşemeleriyle sınırlı değil. Birleşik bir anlam yaratmak için minder ve battaniye gibi aksesuarlarla da tanıtılabilirler. Aslında, her öğe çeşitli şekillere, tonlara ve boyutlara sahip olabilir.

Tropikal bitki duvar kağıtlarıyla kaplı bir odak duvar gibi oturma odanızın dekorunu tamamlamak için lif veya doğal malzemelerden yapılmış lambalar ve sehpalar gibi süs eşyaları kullanın.

Her boyutta ve tonda çiçeklerin öne çıktığı botanik türü baskılar, bir süre daha piyasada olacak bir diğer trend tasarım. Tasarımın altına koltuk takımınıza eşlik edecek birkaç koltuk ekleyebilirsiniz.

Modüler Koltuk Takımı Trendleri

Modüler koltuk takımları, hemen hemen her odaya uyacak şekilde özelleştirilebilmeleri açısından önemli bir avantaja sahiptir. Hatta bazıları daha fazla rahatlama için bir şezlong tasarımındadır.

Koltukların konumu ve ihtiyaçlarınıza göre nasıl ayarlanabileceği 2022’de modüler koltuk takımları için önemli koltuk trendleri olacak. Bazı modern modellerin çeşitli renklerde geldiğini ve yaşam alanınıza daha da kişilik kazandırdığını belirtmekte fayda var.

2022’ye Damga Vuracak Renkler

Önümüzdeki yıl açık renkler öne çıkacak ve buna koltuk takımları da dahil. Elbette siyah, beyaz ve grinin modası asla geçmeyecek ama pembe daha önce hiç olmadığı kadar ön planda olacak. Bu, herhangi bir odanın feminen tarafını hayata geçiren hoş bir renk. Gri, mavi, yeşil, leylak ve beyaz, onunla iyi giden renklerden sadece birkaçıdır.

2022’de koltuk takımı trendlerine hakim olacak bir başka renk tonu, hem nötr hem de koyu sarı gibi daha parlak renklerle iyi çalışan akuamarin yeşili veya deniz mavisi. Hardal rengi ise çok geride kalmayacak ve yeni yıl boyunca devam edecek.

Yastıklar

Herhangi bir koltuk takımında vurgulu yastıklar çıtayı yükseltir. Bu donanımlar 2022 yılı sonuna kadar kullanılmaya devam edecek. Renkler, dokular ve figürler hala karıştırılabilir. Ayrıca, koltuk takımınızın taban rengine bağlı olarak, daha açık veya daha koyu tonlarda, zıt tonlarda yastıklar seçmek en iyisidir.

Minimalizm 2022 İçin Hala Geçerli

Küçük bir yaşam alanınız olduğunda minimalist tarz idealdir. Bu bakımdan aşk temalı koltuk takımları büyük seçeneklerden biridir; kompakt, konforlu ve iki kişiyi kolayca barındırabilirler.

Bu stil, çok çeşitli tasarım ve renklerde mevcuttur, bu nedenle tercihlerinize uygun olanı bulmakta sorun yaşamayacaksınız.